ÖNDER ÖCALAN'A ÖZGÜRLÜK KAMPANYASI
ÖNDER ÖCALAN'A ÖZGÜRLÜK KAMPANYASI
0 Yorum
30-09-2021

"Yüreği ateş ve zafer tutkusuyla yananlar ancak bizimle yürüyebilirler"

Önder Öcalan 

Merhaba Düşünce Komünü'nün değerli yoldaşları, dostları ve takipçileri. Sizleri “başka bir dünya mümkündür” şiarı ve devrimci umudunun sarsılmaz inancıyla selamlamaktan onur duyuyoruz! 

Küresel Kapitalist Modernite güçlerinin Halklar Önderi Sayın Abdullah Öcalan’a dönük geliştirdikleri korsanvari rehin alma operasyonu insanlığın vicdanını kanatmaya devam ediyor. Bu çetevari uluslararası komplonun startı 9 Ekim 1998’de Sayın Öcalan’ın Suriye’den çıkarılmasıyla verildi. 15 Şubat 1999’da hegemonik güçler tarafından Sayın Öcalan Türkiye’ye teslim edilerek, İmralı adasına Önderliğin kendi deyimiyle 'tabutluğa' konuldu. İmralı uluslarası mutlak tecrit ve izalasyon rejimi Kürdistan, Ortadoğu ve insanlığın karanlık çağıdır. Önder Öcalan uluslararası mutlak tecrit ve izolasyon rejimine karşı 23 yıldır İmralı adasında insanlık adına tarihi bir direniş sergiliyor!

Bugün Demokratik Modernite Evrensel Önderliği Sayın Abdullah Öcalan’ın demokratik, komünal toplumcu, ekolojist ve kadın özgürlükçü paradigması, Ortadoğu başta olmak üzere can çekişen tüm insanlık için bir kurtuluş manifestosuna dönüşmüş durumdadır. Bilindiği üzere; “Demokrasinin ilk yaşandığı topraklar Ortadoğu coğrafyasıdır. Çünkü toplum olma ile özgürlük arasında bağ vardır. Özgürlük ile demokrasi arasındaki bağ ise tartışılmazdır. Doğal toplumun varoluş biçimi olarak demokrasi, insanın fiziki ve toplumsal evrimindeki özgürlük seçenekleri ile yakından bağlantılıdır.” Peki hakikatten ne zaman uzaklaşıldı, kimler insanlığı hakikatten uzaklaştırdı sorusu güncelde de yakıcılığını hala korumaya devam ediyor.

Ortadoğu’nun kalbinde IŞİD üzerinden gelişen son vandalizm tüm insanlığın kanını dondurdu. Şengal’de Êzîdî halkına ve kadınlarına karşı soykırım pratiği ortaya çıkan IŞİD barbarlığna karşı, Sayın Öcalan’ın paradigmasını esas alan PKK öncülüğünde yürütülen mücadele, dünya insanlığının evrensel değerlerini yüceltmeyi başarmıştır. Rojava Demokratik Halklar Devrimi'ni yaratan Sayın Abdullah Öcalan’ın paradigması ile Kürt Özgürlük Hareketi'nin sahadaki özgürlük ruhu ve destansı fedailiği dünyanın sempatisini kazanmıştır. Hakikati insanda arayan ahlaki-politik toplum inşacılığı, aslında hakikat rejiminin ta kendisidir. Sayın Öcalan’ın evrensel paradigmasından kaynağını alan Dünya Demokratik Konfederalizmi evrensel ölçekte kapitalizme, faşizme, dinciliğe, milliyetçiliğe, her türden gericiliğe ve cinsiyetçiliğe karşı “başka bir dünya mümkündür” diyenlerin kurtuluş umududur. "Ortadoğu toplumunun ikinci bir kadın devrimine de ihtiyacı vardır" diyerek, bunu Ortadoğu'nun kalbinde bir demokratik kadın devrimiyle taçlandıran Sayın Öcalan’ın paradigması ezilen cinslere, sınıflara, inançlara, kültürlere ve halklara umut ışığı oluyor!

Sayın Öcalan insanlığın özenle koruması gereken ortak bir mirastır. Bu mirasa tüm insanlığın sahip çıkması gerekiyor. Dünyanın soğuk çıkarları uğruna Sayın Öcalan’ın esareti Kürt halkı başta olmak üzere insanlığın vicdanını yaralıyor. 21. yüzyıl demokratik değerlerini temsil eden ve bunun öncülüğünü yapan Sayın Öcalan’ın tutsaklığı insanlık için bir utançtır. Dünya kamuoyunun bu utancı düzeltme gücü vardır ve Kürt halkı bu utancın bir an önce son bulmasını talep ediyor. Keza insanlık tarihinin Sayın Öcalan'a ve Kürt halkına bir vicdan borcu vardır! Bu vicdan borcu, özelde Kürt halkının genelde ise Ortadoğu halklarının ve özelliklede güvencesiz toplumların, inançların ve kimliklerin varlık güvencesi olan Sayın Öcalan'adır. 
Evet dünyanın Sayın Öcalan’a ve Kürt halkına özgürlük, insanlık ve değer borcu vardır. Bu temelde sizleri uluslararası komplonun başlangıç yıldönümü olan 9 Ekim öncesi yani 8 Ekim günü Amed saati ile 20.00'de hashtag çalışması ile başlatacağımız ‘Öcalan’a Özgürlük Kampanyası’na" aktif destek vermeye çağırıyoruz. Kampanyaya güçlü bir katkıyı sunacağınıza inanıyor; devrim, demokrasi ve özgürlük mücadelenizde başarılar diliyoruz! 

“Özgürlük Kazanacaktır” inancımızla devrimci selam ve saygılarımızla! 

DÜŞÜNCE KOMÜNÜ

YORUM GÖNDER

ZİYARETÇİ YORUMLARI

BENZER KONULAR

ÖNDER ÖCALAN'A ÖZGÜRLÜK

ÖNDER ÖCALAN'A ÖZGÜRLÜK KAMPANYASI

AZADÎ YÊ BÎ SERKEVE

ÖNDER ABDULLAH ÖCALAN'A ÖZGÜRLÜK 

'ABDULLAH ÖCALAN'A ÖZGÜRLÜK '

HALKLAR ÖNDERİ ÖCALAN'A ÖZGÜRLÜK

DEM DEMA AZADIYÊ YE!