KATİLLERDEN HESAP SORMA ZAMANI
KATİLLERDEN HESAP SORMA ZAMANI
0 Yorum
27-09-2021

PKK Şehit Aileleriyle Dayanışma Komitesi üyesi Şükrü Serhat’ın 17 Eylül günü Süleymaniye’de katledilişi üzerinden bir hafta geçti. Bu bir hafta içinde katliamı kınayan önemli açıklamalar yapıldı.

Süleymaniye’yi yöneten YNK’nin kimi yöneticilerinden de önemli açıklamalar geldi ve katillerin bulunup yargılanacağı belirtildi. Fakat aradan bir hafta geçmiş olmasına rağmen, olayın katillerine ilişkin henüz somut herhangi bir bilgi yok. En azından kamuoyuna böyle bir açıklama yapılmış değil. Daha şimdiden ‘olayın faillerinin gizli kalacağına’ dair bazı çevreler kaygılarını ifade etmeye başlamış durumda.

Saldırı ile hedeflenenler

Birçok çevrenin de çok doğru bir biçimde belirtmiş olduğu gibi, bir PKK üyesini güpegündüz cadde ortasında hedefleyen saldırı, PKK’yi hedeflediği kadar YNK’yi de, Süleymaniye halkını ve Kürt birliğini de, yine PKK-YNK ilişkilerini de hedeflemiştir. Dolayısıyla söz konusu katliamın siyasi anlamı büyüktür. Böyle olmasına rağmen, katillerin hala tespit edilememiş ve de yakalanamamış olması düşündürücüdür.

Acaba gerçekten katiller yakalanmayacak mıdır? YNK yönetimi katilleri yakalama gücüne veya isteğine sahip değil midir? Süleymaniye’de güpegündüz işlenen cinayetin hesabı hukuki olarak sorulmayacak mıdır?

YNK’li yönetici Kubat Talabani’nin olaya ilişkin açıklaması olumlu bir hava yaratırken, geçen bir haftaya rağmen somut bir şey yapılamamış olması da işte bu soruları sordurmaktadır. Zira söz konusu olaya farklı müdahalelerin olmuş olma ihtimali güçlüdür.

Nitekim yaptığı her saldırıyı ve işlediği her cinayeti övünerek sahiplenen AKP-MHP faşist yönetimi, Şükrü Serhat cinayetini sahiplenme cesaretini gösterememiş ve herkesin bildiği gerçeği şimdilik gizleme yolunu seçmiştir.

Güney Kürdistan’ın herhangi bir yerinde Türk MİT’inin ve kontrgerillasının burnu kanasa “Bu bana yapılmış bir saldırıdır” diyerek tutum belirleyen KDP Yönetiminden ise, katledilen PKK’li ve de Kürt olunca aradan haftalar veya aylar da geçse çıt bile çıkmamaktadır.

Güney Kürdistan MİT’in atış poligonu haline getirilmiştir

Kuşkusuz Şükrü Serhat (Yasin Bulut) katliamı Süleymaniye’de Türk MİT’inin işlediği ilk cinayet değildir. Bu olaydan kısa bir süre önce de Bakurê Kürdistan’dan Süleymaniye’ye geçmiş olan bir Kürt yurtseverine silahlı saldırı yapılmış ve ağır yaralanmasına yol açılmıştır.

Daha önce de PKK’nin yürüttüğü özgürlük mücadelesini destekleyen eski bir YNK pêşmergesi arabasında katledilmiş olarak bulunmuştur. Geçen yıl ise, PKK Dış İlişkiler Komitesi üyesi Demhat Agit ile Sağlık Komitesi üyesi Cemil Amed, Süleymaniye’nin ortasında TC tarafından yapılan bir uçak saldırısı sonucu katledilmiştir.

Demek ki Şükrü Serhat katliamı TC Devletinin Süleymaniye kentinde işlediği ilk cinayet değildir.

Olay biraz daha geniş ele alınırsa, aslında 2007 aralığından beri Güney Kürdistan’ın TC Devleti tarafından bir atış poligonu haline getirilmiş olduğu açıkça görülür. Bu sürecin 5 Kasım 2007 tarihli Bush-Erdoğan görüşmesi ve ABD-TC anlaşması ile başladığı son derece açık ve kesindir. Her ne kadar ABD Yönetimi bunu inkâr etmeye çalışsa ve ‘Irak hava sahasının güvenliği bize ait değil’ dese de gerçeğin belirttiğimiz gibi olduğu tartışmasızdır.

Nitekim geçen 14 yıl içinde Güney Kürdistan Türk MİT’inin cirit attığı ve TC ordusunun her gün saldırı yaptığı bir alan haline gelmiştir. TC ordusu ile MİT-Parastın ortak saldırıları sonucunda ise sayıları artık binlerle ifade edilen çoklukta PKK’li katledilmiştir. Şükrü Serhat katliamı işte söz konusu saldırılardan bir tanesi durumundadır.

Peki söz konusu saldırılarda sadece PKK’liler mi katledilmiştir? Kuşkusuz çoğunluğu PKK’li olmakla birlikte içlerinde çocuk ve gençlerin de olduğu onlarca ve hatta yüzlerce sivil vatandaş da katledilmiştir.

Şarbajar’dan Kandil’e, Şeladizê’den Zaxo’ya kadar yüzlerce köy ve araba saldırıya uğramış ve yüzlerce sivil insanımız bu saldırılarda şehit düşmüştür.

Dahası TC ordusu PKK gerillalarına ve sivil köylülere dönük saldırılarda zehirli gaz kullanmaktan da geri durmamıştır. Bu durumu kanıtlayan çok sayıda belge mevcuttur. Yani TC devleti sadece Kürdistan’ı işgal ederek ve Kürtleri katlederek suç işlememiş, aynı zamanda yasak silahlar kullanarak da suç işlemiştir.

Şükrü Serhat katliamındaki farklılık

Kuşkusuz tüm bu saldırı ve katliamların bir devamı olmakla birlikte, Şükrü Serhat katliamının farklı ve aydınlatıcı yanları da vardır.

Bir tanesi, diğer tüm saldırı ve katliamlar istihbarata dayalı hava saldırısı sonucunda gerçekleşirken, Şükrü Serhat katliamı istihbarata dayalı yerden suikast saldırısı ile yapılmıştır.

Demek ki AKP-MHP faşist-soykırımcı yönetimi artık Güney Kürdistan’da PKK’lilere ve tüm Kürt yurtseverlerine karşı karadan suikast yöntemi ile saldırı yapma kararı da vermiştir. Bu yeni bir durumdur ve bu temelde gerçekleşen Şükrü Serhat katliamı yeni bir başlangıç olmaktadır. Kısaca aydınlatıcı bir yanı vardır.

Olayın diğer farklı yanı, söz konusu katliam TC Devleti ve ona bağlı güçler tarafından şimdiye kadar açıkça üstlenilmemiştir. Hava saldırılarını övünerek üstlenen AKP-MHP faşizmi, her nedense Şükrü Serhat katliamında sessiz kalmayı yeğlemiştir.

Kuşkusuz böyle bir durum, söz konusu katliam olayını AKP-MHP faşizminin gerçekleştirdiği konusunda en küçük bir şüpheye yer vermemektedir.

Cinayetin, tıpkı 9 Ocak 2013 Paris Katliamı gibi Hakan Fidan’ın başında bulunduğu MİT tarafından işlendiği tartışmasız bir gerçektir.

Herhalde KDP gibi ortakları AKP-MHP faşizminden olayı açıktan üslenmemesini istemiştir. Çünkü söz konusu katliamlar KDP’nin düşmanın yanında duran hain yüzünü iyice teşhir etmiş durumdadır ve KDP artık bu olayları taşıyamamaktadır. Zaten AKP-MHP faşizmi de yaptıklarını açıktan üstlenecek gücü artık gösteremez duruma düşmüştür. Her yönüyle çökmekte ve pul pul dökülmektedir.

Şükrü Serhat katliamı özenle planlanmıştır

Kuşkusuz söz konusu katliamlar AKP-MHP faşizminin genel bir politikası olsa da, Süleymaniye’de Şükrü Serhat’ın özellikle seçilmesinin de önemli yönleri vardır. Çünkü Şükrü Serhat Süleymaniye’de halk tarafından çok tanınan ve sevilen bir kişiliktir.

Hem yürüttüğü şehit aileleriyle dayanışma çalışması kendisini çok tanınır ve sevilir yapmıştır ve hem de çok yurtsever, halkçı, yardımlaşmacı ve dayanışmacı kişilik özellikleri Şükrü Serhat’ı tanınır ve sevilir hale getirmiştir. Bu nedenle AKP-MHP faşizmi tarafından bilinçli ve planlı seçilmiştir. Şükrü Serhat katledilerek, PKK ile birlikte tüm Kürt yurtseverlerine gözdağı verilmek istenmiştir.

Kesintisiz ve sonuç alıcı eylem içinde olmak gerekir

İşte bunun bilincinde oldukları için, başta Süleymaniye halkı olmak üzere tüm yurtsever Kürtler söz konusu katliama karşı önemli bir tepki ortaya koymuşlardır.

Kuşkusuz söz konusu bu tepki ve bu temelde geliştirilen eylemler son derece önemli ve anlamlıdır; fakat yeterli değildir. En başta söz konusu eylemleri kesintisiz sürdürmek gerekmektedir.

Yine yeni eylem biçimleriyle daha zengin ve güçlü hale getirmek gerekir. Başarı için eylemleri birleştirmek de esastır. Fakat hepsinden önemlisi, söz konusu eylemleri faşist-soykırımcı AKP-MHP gerçeğini teşhir eden boyuttan çıkartarak, ona ağır darbeler vuran ve ondan hesap sorup intikam alan eylemler düzeyine getirmektir. Yani gerillanın yaptığı gibi yapmaktır.

Hesap sorma zamanı

Çünkü şimdi faşist-soykırımcı katillerden hesap sorma zamanıdır. Faşist katillerin yaptıklarının hiçbiri yanlarına kâr kalmamalıdır. Her katliamın intikamını misliyle almak, tüm faşist katillerden hesap sormayı bilmek gerekir.

Kürt özgürlük gerillası bunu yaptığı gibi, açıkça görülüyor ki uluslararası hukuk ve adalet de faşist AKP-MHP katillerinden hesap sormaya başlamıştır.

Faşizme ve soykırıma karşı yürütülen tüm bu mücadeleleri selamlıyor, Şehitler Şehidi Şükrü Serhat’ı saygı ve sevgiyle anıyoruz!

SELAHATTİN ERDEM      

 

YORUM GÖNDER

ZİYARETÇİ YORUMLARI

BENZER KONULAR

EN GÜZEL YOLDAŞLARI ANARKEN

TARİHİ 15 AĞUSTOS ATILIMI ve YARATTIĞI SONUÇLAR

ZAFERE GİDERKEN TOPLUMSAL BİRLİK ANI

MEŞRU SAVUNMA NEDİR?

15 AĞUSTOS ATILIMI KÜRDÜN ÖZGÜR TARİH YAZIMIDIR

ÖNDERLİK GERÇEKLİĞİ

15 AĞUSTOS DESTANI VE KAHRAMAN EGÎT GERÇEKLİĞİ!

ZİLAN BİR FEDAİ GELENEĞİDİR

KDP, TC’NİN SAHADAKİ FAAL KONTRA JİTEMİDİR

ÖNDERLİKSEL PARADİGMANIN ZAFERİ

KÜRT İSYANLARI VE İÇ İHANET

ULUSLARARASI CEZA MAHKEMELERİNDE SAVAŞ SUÇLARI

PKK İRADELEŞEN VİCDANIN HAKİKAT KILAVUZUDUR

BARIŞ GÖRÜŞMELERİ VE TASFİYE SÜRECİ

TALİBAN - AFGANİSTAN

ULUSLARARASI CEZA MAHKEMESİ ROMA STATÜSÜ

ORTADOĞU'DA ÇÖZÜM ARARKEN

VARLIĞIMIZIN TEMİNATI TOPLUMSAL ÖZ SAVUNMA BİLİNCİDİR

ÖNDERLİK PARADİGMASI - ORTADOĞU

BİLGE ÖCALAN BİZLERİ TOPLUMSAL ÖZ SAVUNMAYA ÇAĞIRIYOR

HAKİKAT ARAYIŞI OLAN GENÇLİĞE!

YAŞANAN ŞAHADETLERİ DOĞRU ANLAMLANDIRABİLMEK

HER HAKİKAT ARAYIŞI, HAKSIZLIĞA KARŞI MÜCADELE İLE BAŞLAR

DÜNDEN BUGÜNE AÇLIK GREVLERİ

ZİMANEK

YİĞİTLİK YÜREK İŞİDİR! 

ÖZE YABANCILAŞMA VE İNSANİ DUYARLILIKLAR ÜZERİNE

KÜRT HALKINA KARŞI ULTRA FAŞİZMİN DARBE DİNAMİĞİ DEVREDEDİR

GERASİMOV DOKTRİNİ NEDİR?

OTONOM MÜCADELE-SAVAŞ DÖNEMİ

TÜRKİYE'NİN DİRİ FAŞİZM BELLEĞİ KÜRT HALKINA BİLENİYOR

PKK ÖZGÜRLEŞTİREN BİR ÖZ DİRENİŞ HAKİKATİDİR

DÜŞMAN BİLİNCİ ve DÜŞMANA ÖFKE

ULRİKE MEİNHOF: SİLAHLANMAYAN ÖLÜR, ÖLMEYENLERSE CANLI CANLI CEZAEVLERİNE GÖMÜLÜR

KLASİK SİYASAL AKIMLAR VE DEMOKRATİK TOPLUMCULUK

MAKRO TARİH OLARAK ANNALES F. BRAUDEL VE ABDULLAH ÖCALAN (1. BÖLÜM)

F. BRAUDEL  A. ÖCALAN MEKAN-ZAMAN-SÜRE KAVRAMLARI (2. BÖLÜM)

TEMSİLİ DEMOKRASİ

AFGANİSTAN: KAZANAN KİM KAYBEDEN KİM?

DERSİM'İN TESLİMİYETİ SEÇEN ÇOCUKLARI

DEĞERLER AŞINMASINI ÖZGÜR BİR RUHSAL DİRENİŞ DURDURUR

İMRALI DEMOKRATİK DİRENİŞ ÇİZGİSİ NEYİ İFADE EDİYOR

ŞEHİT CİHAN'I HATIRLAMAK

ISIS started? Turkey attacks Yezidis in Iraq

ÖZEL SAVAŞ TROLLERİNE KARŞI APOCU İDEOLOJİK REFLEKS

ATEŞKES VE ÖCALAN'I SAVUNMAK

TARİHİ TOPLUMSALLIĞIN İSYANI OLARAK HALKLAR ÖNDERİ ÖCALAN

''ADIM ABDULLAH''

AVRASYACI KLİĞİN PKK DÜŞMANLIĞINI DOĞRU KAVRAMAK

ULUS-DEVLETCİLİK VE TOPLUMCULUK

KANLI TOPRAKLARDA BARIŞI YEŞERTEN BİLGE

MİLLİYETÇİLİKTEN DEMOKRATİK ULUSÇULUĞA

DEMOKRATİK SİYASET: TARİHSEL KÖKEN -2-

DEMOKRATİK SİYASET: TARİHSEL KÖKEN -1-

PKK'NİN TASFİYESİ KONSEPTİ - ORTADOĞU

KİTLESELLEŞEN BİR ANTİFAŞİST SOKAK MÜCADELESİ SÜRECİ KARŞILAR

YEREL DEMOKRATİK YÖNETİMLER

DEVLETSİZ YAŞAMAK MÜMKÜN MÜ?

İKTİDAR VE GÜÇ

BİREY TOPLUM ÇELİŞKİSİ VE SÖMÜRGE KİŞİLİK GERÇEKLĞİ (1.BÖLÜM)

BİREY TOPLUM ÇELİŞKİSİ VE SÖMÜRGE KİŞİLİK GERÇEKLİĞİ (2.BÖLÜM)

KUANTUM FİZİĞİNİN SİYASET BİLİMİNE UYARLANMASI (GİRİŞ)

ÖZGÜR YURTTAŞ HAREKETİNİN TEMEL ÖZELLİKLERİ

KÜRTLER VE İHANET

AFGANİSTAN ÜZERİNE

BiREY TOPLUM ÇELİŞKİSİ  VE SÖMÜRGE KİŞİ  GERÇEKLİĞİ (3.BÖLÜM)

“TC JİTEMİ KDP’NİN KÜRDİSTAN DEVRİMİNİ GASP ETME PLANI”

GERÇEK AŞK NEDİR 

KUANTUM FİZİĞİNİN SİYASET BİLİMİNE UYARLANMASI (1.BÖLÜM)

MANKURTLAŞAN TÜRK SİYASETİNİN ÇÖKÜŞÜ

KOMÜNALİTE ÜZERİNE

TÜRKİYE'DE ULUS-DEVLET VE DEMOKRATİK ULUSLAŞMA SÜRECİ -1-

KUANTUM FİZİĞİNİN SİYASET BİLİMİNE UYARLANMASI 2.BÖLÜM

TÜRKİYE'DE ULUS-DEVLET VE DEMOKRATİK ULUSLAŞMA SÜRECİ -2-

KUANTUM FİZİĞİNİN SİYASET BİLİMİNE UYARLANMASI (3.BÖLÜM)

KUANTUM FİZİĞİNİN SİYASET BİLİMİNE UYARLANMASI (4.BÖLÜM)

TÜRKİYE'DE ULUS-DEVLET VE DEMOKRATİK ULUSLAŞMA SÜRECİ -3-

BAYRAK VE ÇOCUK

KUANTUM FİZİĞİNİN SİYASET BİLİMİNE UYARLANMASI (SONUÇ )

HERKESİN BİLDİĞİ 'SIR' DEĞİLDİR! 

MODERNİTENİN  BİTMEYEN PROJESİ: TALİBAN

PKK’NİN GÖRKEMLİ DEVRİM ÇAĞINDA DİRENİŞLE NEWROZLAŞMAK

DEHAKLAŞAN İLKEL MİLLİYEÇİLİK EN TEHLİKELİ İDEOLOJİDİR

ERBİL SEMALARINDA KAMİKAZE DRONE OYUNLARI

TOPLUMSAL YOZLAŞMANIN PANZEHİRİ GENÇLİK ÖNCÜLÜKLÜ DİRENİŞ ve ÖZ SAVUNMADIR! 

ÇALIŞMALARIMIZDA YANLIŞ SİYASALLAŞMALAR

MEŞRULUĞUN KAYNAĞI: AHLAKİ VE POLİTİK TOPLUM

KAPİTALİZM DÜNYANIN SONUDUR

DEMOKRATİK MODERNİTE EKSENİNDE İDEOLOJİK YERELLEŞME (1)

AHLAKİ VE POLİTİK GÖREVLER

İMRALIDA GUANTANAMO ÖZEL NATO HUKUK REJİMİ UYGULANIYOR

SANATÇI HİSSİ SAVAŞÇI HİSSİ

DEMOKRATİK MODERNİTE EKSENİNDE İDEOLOJİK YERELLEŞME (2)

IRAK SEÇİMLERİ ÜZERİNDE TÜRKİYE GÖLGESİ VE GÜNEY PARADOKSU

MUHTEŞEM YALNIZLIK VE BİZ !

AHLAKİ VE POLİTİK TOPLUM BOYUTU (DEMOKRATİK TOPLUM)

DEMOKRATİK MODERNİTE EKSENİNDE İDEOLOJİK YERELLEŞME (3)

DEVRİMCİ KÜLTÜR ve AHLAK (1. BÖLÜM)

DEVRİMCİ KÜLTÜR ve AHLAK 2.BÖLÜM

HEVAL ŞÜKRÜ'YÜ  UĞURLARKEN

''SOSYALİZMİN KÜRESEL YÜKSELİŞİNDE PKK'NİN ÖNCÜLÜK ROLÜ''

SÖMÜRGE ÜRETİM TARZINDAKİ SINIF ÇELİŞKİSİNİN ANALİZİ 1.BÖLÜM

ANLAM YÜKLÜ ZAMANLARDA 'ÖZGÜR İNSAN'LA DİYALOGLAR

TARİHTEN GÜNÜMÜZE KADININ ÖZ SAVUNMASI 13.BÖLÜM

DEVRİMCİ KÜLTÜR ve AHLAK 3.BÖLÜM

SÖMÜRGE ÜRETİM TARZINDAKİ SINIF ÇELİŞKİSİNİN ANALİZİ 2.BÖLÜM

DEVRİMCİ KÜLTÜR ve AHLAK 4.BÖLÜM

GÜNEŞ ÜLKESİNDE DİRİLİŞİ ÖNDER APO VE ŞEHİTLER GERÇEKLEŞTİRDİ

PSİKOLOJİK SAVAŞ ÜZERİNE

DEVRİMCİ KÜLTÜR ve AHLAK 5.BÖLÜM

“Dijital medya tasfiyeciliğinin zehirleme virüsü”

ÖNDERLİKTE YAŞAM, BİRDEVRİMCİ MÜCADELEDİR

DEVRİMCİ KÜLTÜR ve AHLAK (6.BÖLÜM)

PARASTİNA REWA U PARASTİNA CEWHERİ

DEVRİMCİ KÜLTÜR ve AHLAK (7. BÖLÜM)

KCK'DEN ULUSLARARASI TOPLUMA 'KİMYASAL SİLAH' MEKTUBU

HDP YÜZDE 15 AMA FAŞİZM VAR KİMYASAL SİLAHLAR VAR

DEVRİMCİ KÜLTÜR ve AHLAK 8.BÖLÜM

İSYAN FAŞİZME KARŞI BİR SİVİL ANGAJMAN HAKKIDIR

DEVRİMCİ KÜLTÜR ve AHLAK (9.BÖLÜM)

DEVRİMCİ KÜLTÜR ve AHLAK (10.BÖLÜM)

AN SERKEFTİN AN SERKEFTİN PKK

DEVRİMCİ KÜLTÜR ve AHLAK 11.BÖLÜM (SON)

KATİLLERDEN HESAP SORMA ZAMANI

İLK SÖZ

3.DÜNYA SAVAŞINDAN ÇIKIŞI SAĞLATACAK TEK GÜÇ DEMOKRATİK HALK DEVRİMİDİR

FAŞİZM TOPLUMU ŞİDDETLE YÖNETMEK İSTER

DÖNEMİN GÖREVİ DEVRİMCİ HALK SAVAŞIDIR

DEVRİMCİ HALK SAVAŞI VE DEMOKRATİK SİYASET

DİRİLİŞTEN KURTULUŞA ÖZGÜRLÜK AŞKI EN TEMEL GÖREVİMİZ

“SEÇİMLERE ENDEKSLENMİŞ ÇÖZÜM BEKLENTİLERİ ÜZERİNE”

ZİHNİYET DEVRİMİ HAKİKAT DİYALOGLARINDA SAKLI

İHANETİN BEDELİ, YOK OLUŞA DOĞRU!

ÖZEL SAVAŞ; BİLİNÇLENEREK, ÖRGÜTLENEREK, DAYANIŞMA İÇERİSİNE GİREREK YENİLGİYE UĞRATILABİLİR

TÜRK DEVLETİNİN PSİKOLOJİK SAVAŞ YÖNTEMLERİ

ÜÇÜNCÜ ÖNDERLİKSEL DOĞUŞ

KÜRTLER DEMOKRATİŞLEŞMENİN ÖNCÜSÜDÜR

DEVRİMCİ EN USTA SANATKÂRDIR

9 EKİM KOMPLOSU 24’ÜNCÜ YILINA GİRERKEN

ÖZGÜRLÜKTEN KORKMAK ESARET GETİRİR

DEVRİMCİ AHLAKİ HÜMANİZMANIN SİYASİ TEMSİLİ

YURTSEVER HALKIMIZA VE DEMOKRATİK KAMUOYUNA!

YURTSEVER KÜRDİSTAN HALKINA VE TÜM KAMUOYUNA

DİJİTAL MEDYADA GÜNDEM ÖNDER ÖCALAN REFERANDUMU

ACIMIZ, BİLİNCE DÖNÜŞEN EYLEMDİR

ÜÇÜNCÜ YOLU ÖRGÜTLÜ VE EYLEMLİ KILMAK

ÖNDERLİĞİMİZİN ÖZGÜRLÜĞÜ YEGANE AMAÇ VE HEDEFİMİZDİR

“DEĞERSİZLİK” AYMAZLIĞI

EMEK VE YAŞAM BAĞLARI

ÖNDERLİK ÇİZGİSİNİN BAŞARISI VE HDP

ÖNDERLİK GERÇEĞİ BÜYÜK BİR EMEK YOĞUNLAŞMASIDIR (1.BÖLÜM)

XELİFAN ŞEHİTLERİ ONURUMUZDUR

MİLİTAN DİLSİZ KONUŞANDIR

ÖNDER APO, BİR HALKIN VAROLMA TARİHİ

ÖNDERLİK GERÇEĞİ BÜYÜK BİR EMEK YOĞUNLAŞMASIDIR (2.BÖLÜM-SON)

ŞİMDİ PKK ZAMANI!

PLATFORM MEVZİDİR,TERK ETMEK SUÇTUR!

ORTADOĞU'DA SUNNİ SEÇİM BLOKLARI İNŞASI

AHLAK FELSEFESİ Mİ VİCDAN FELSEFESİ Mİ?

FAŞİST SALDIRILAR KARŞISINDA NE YAPMALIYIZ?

DEVRİMCİ HALK SAVAŞINI BÜYÜTEREK ‘ÖZGÜRLÜK ZAMANI’ HAMLESİNİ ZAFERLE TAÇLANDIRACAĞIZ

“HAKİKAT AŞKTIR AŞK ÖZGÜR YAŞAMDIR”  “Önder APO”

HAKİKAT PENCERESİNDEN KADRO

SİSTEM KARŞITI HAREKETLER

BİLİM İLE İKTİDARIN BİRLEŞTİĞİ SAHA: DEMOGRAFYA (1.BÖLÜM)

KADIN’I ARAMAK VE HAKİKATİN UMUDUNA ERİŞMEK

AİLE SORUNU VE AİLENİN DEMOKRATİKLEŞMESİNİN ÖNEMİ

ANLAMIN HAKİKAT BİLGELİĞİ

BİLİM İLE İKTİDARIN BİRLEŞTİĞİ SAHA  DEMOGRAFYA (2.BÖLÜM)

HAKİKAT PENCERESİNDEN KADRO (2.BÖLÜM)

KENDİ TOPLUMSALLIĞINI BİZZAT YARATMAYA GİRİŞEN ÖNDER APO

ÖZGÜRLÜK ZAMANI HAMLEMİZİ,ÇÖKERTME PLANI'NI ÇÖKERTMİŞTİR

TÜRK DEVLETİNE KİMYASAL SİLAH KULLANMA AYRICALIĞI

PKK VE ÖNDERLİĞİNE KURULAN NATO GLADİOSU KOMPLOSUNUN ŞİFRESİ: OLOF PALME SUİKASTI

HAKİKAT PENCERESİNDEN KADRO (3.BÖLÜM)

ARTIK SAVAŞIN KARAKTERİ DEĞİŞTİ!

KÜRDÜN TARİHİ ACILARININ DERMANIDIR PKK

HALEPÇE'DEN WERXELÊ'YE KÜRTLERİN KİMYASALLA MÜCADELESİ

RADİKAL DEMOKRASİYİ KÜRTLERDEN ÖĞRENECEĞİZ

SOYKIRIMA KARŞI YENİLMEYEN STRATEJİ

ULUSLARARASI KOMPLO VE DEM DEMA AZADİYÊ HAMLESİ

40 YILLIK MÜCADELE TARİHİNİN ZİRVESİ: ROJAVA KADIN DEVRİMİ

PKK SÖMÜRGECİLERİN BÖLDÜĞÜ KÜRDİSTAN SINIRLARINI BİRLEŞTİRİYOR

KAYALARDA KÖK SALMAKTIR GERİLLACILIK (1.BÖLÜM)

KİMYASAL SİLAHLARIN YASAKLANMASI ÖRGÜTÜ NEDEN SESSİZ?

ÖNDERLİK GERÇEĞİ VE PKK DENEYİMİ

KAYALARDA KÖK SALMAKTIR GERİLLACILIK (2.BÖLÜM)

APOCU MİLİTAN KİŞİLİK (9.BÖLÜM)

KİMYASAL SALDIRILAR İÇİN YERİNDE İNCELEME YAPILSIN

ŞEHİT MEHMET TUNÇ

ZEHİRLİ GAZLAR VE KİMYASAL SİLAHLARIN KULLANIMI VE YASAKLANMASINA DAİR DERLEME 

109 AYDINDAN BM’YE KİMYASAL SİLAH KULLANIMI İÇİN SORUŞTURMA ÇAĞRISI

1923’TEN BERİ SÜREN HAKSIZLIĞA SON VERİN!

APOCU MİLİTAN KİŞİLİK (10.BÖLÜM)

PKK'NİN KURULUŞUNUN ANISINA (1.BÖLÜM)

KOMÜNAL KADIN EKONOMİ DERLEMELERİ – 1

İSYANSIZ YAŞAM KÖLE İNSANI YARATIR