HERKESİN BİLDİĞİ 'SIR' DEĞİLDİR! 
HERKESİN BİLDİĞİ 'SIR' DEĞİLDİR! 
0 Yorum
11-09-2021

Sömürgeci Türk devletinin ve işbirlikçi-ihanet çizgisi KDP/Barzani çeteciliğinin Medya Savunma Alanları işgal saldırıları en tehlikeli sürece girerken, PKK’nin; KDP’nin Zine Wertê'ye güç yağınağı yapmasından şu ana kadar olan süreçteki sabrı, KDP’ye yapılan sağduyu çağrıları ve tüm bu can alıcı hakikat orta yerde dururken dahi gerillanın Türk devletine hezimet üstüne hezimet yaşatması tartışmasız bir şekilde ayakta alkışlanması gerekir! Sezar'ın hakkı Sezar'a! Savaşın en keskin, en kirli ve kapsamlı süreci yaşanırken Kürdistan Özgürlük Gerillası'nın destansı direnişi çok iyi okunmalı! Özelikle Zine Wertê süreci ile beraber tezgahlanan PKK-KDP çatışmasının (Kürtler arası savaş) fitili zaten o gün karşı-devrimci güçler tarafından ateşlenmişti ve PKK elbette bu hakikati hepimizden iyi biliyordu! En nihayetinde Gerillacılık yeri geldiğinde görünmez olmak, görülmeyeni görmek, görmek istenmeyeni görünür kılmaktır! PKK, yaklaşık olarak 1,5 yıldır süreci olumlu hale dönüştürmek, yani KDP ile bir çatışmaya girmemek için muazzam bir çaba sarfederek bu tezgahı boşa çıkarmaya çalıştı ve halâ bu noktada inanılmaz bir sağduyu gösteriyor! Fakat 'sır' olmayan şey herkesin bildiği şeydir! Sorunu doğru tanımlamak, adını koymak ve netleşmek gerekir! Bu olay veya süreç "PKK-KDP çatışmasın" temennilerini, iyi dileklerini geçeli çok oldu! Hâlâ bir 'umut' KDP geri adım atar umudu baki olsada, Kürt halkının çok güçlü ve iradeli bir şekilde KDP’nin önüne barikat olması, KDP'ye tarihsel bir ders verilmesi dışında malesef hiçbir adım ve girişim, KDP’nin bir sonraki adımı olan Kürdistan Özgürlük Gerillasına kurşun sıkmasının önüne geçemez! Buda Kürt kazanımlarını sömürgeci Türk devletine peşkeş çekmekten başka birşey değildir. Şayet PKK'nin ferasetinin, sabrının bir sınırının olduğunu da bilmek gerekir. Malesef hakikat tam olarak budur! 

KDP/Barzani çeteciliği sömürgeci Türk devletinin gönüllü uşaklığına soyunup, özgür Kürdün ve Özgür Kürdistan'ın geleceğini ellerinden almaya çalışan bir gasp çetesidir! KDP, Kürdün onurunun, haysiyetinin, şerefininin öğütüldüğü bir laboratuvardır. KDP/Barzani çeteciliği lağvedilmediği sürece ne Güney Kürdistan'da ne de tüm parçalarda Kürtler arasında birlik ve huzur sağlanamaz. Haydutça, hoyratça davranan bu çetecilik faaliyeti Kürt Özgürlük Mücadelesine ket vurma işlevi görmektedir. PKK’nin henüz KDP ile bir savaşa girişmemesi, PKK’nin ne kadar duyarlı, sağduyulu ve Kürt halkının çıkarlarını, geleceğini düşündüğünün ve bunun için büyük çaba sarfettiğinin ispatıdır! Keza KCK, PKK, PAJK ve tüm KÖH yapılarının komuta kademesinden tutunda birim komutanlarına, savaşçılarına kadar her konuşan, KDP/Barzani cenahına ısrarla işbirlikçi-ihanet çizgisinden vazgeçin çağrıları yapmaktadır. Fakat çetecilik faaliyeti Kürt düşmanlığını ve işbirlikçi-ihanet çizgisinde ısrarcı olduğunu göstermektedir! 

Küresel bir proje olan "PKK'nin tasfiyesi" konsepti derin, kirli ve karanlık bir projedir! PKK'nin tasfiyesi özünde Önderlik Paradigmasının, Kürt halkının, Kürdistan'ın, Ortadoğu’nun yok edilmesi, hegemonik güçlerin insanlık dışı sistemlerine teslim edilmesi anlamına gelir! Rojava Demokratik Halklar Devrimi ile beraber deneyimlenen ve sonuçlarının dünyaya yansımasının ardından dörtbir koldan saldırı altına alınan KÖH, destansı bir direniş ile kazanımları canları pahasına korumaktadır. Bu derin, kirli ve karanlık projenin esas yürütücüsü, bekçisi ise Türk çete devleti ile KDP’nin ta kendisidir! Esas düşman sömürgeci Türk çete devleti tanınıyor ve biliniyor fakat bunun yanında KDP’nin misyonu, pratiği, varlık sebebi ve tarihsel gerçekliği ile güncel rolü bilince çıkarılmadan hareket etmek ve söz söylemek deyim yerindeyse saflıktır! Sorunu veya olguyu doğru tanımlamak, adını koymak ve netleşmek bir sonraki adımı görmek demektir! Gerekli okumaları doğru yapmak gerekir. Emin olduğumuz ve güvendiğimiz tek gerçek ise 44 yıllık Kürt Özgürlük Hareketi'nin tüm bu hakikatleri görebilmesi, bilinmeyeni bilmesi, görülmeyeni görmesi ve o sonraki adımı hatta sonraki 10 adımı atmak gibi bir birikime, deneyime ve donanıma sahip olmasıdır. Bu en büyük umudumuzdur! 

Bana göre KDP, tezgahlanan savaşın-çatışmanın fitilini ateşleyerek ilk aşamayı çok önceden geçmiştir. İlk aşama Türk çete devletinin gönüllü uşaklığnı tercih ederek, küresel ve bölgesel zeminde kendisine verilen rol-misyon gereği, gerilla alanlarını kuşatma, istihbarat sağlama ve manipülasyon üreterek görevini yürütmektedir. En nihayetinde KDP/Barzani çeteciliği ilk aşamayı geçmiş oldu. Dolayısıyla bir sonraki aşamayı konuşmak gerekir. KDP. şimdi ikinci aşamadadır ve bu noktada mutlak olarak müdahale edilmesi gerekir. Şayet KDP bu noktada durdurulamaz ise Kürtlerin felaketi olacaktır. Bu ikinci aşama PKK ile girilecek savaş-çatışma sürecidir ve bu süreç her ne kadar canımızı yaksada, KDP’yi ikinci aşamada kesinlikle bir şekilde durdurmak gerekir. Felaket tellallığı yapmak istemem ama tüm somut verileri, pratiklleri, amaçları ve rol-misyonu yan yana koyduğumuzda PKK-KDP savaşı-çatışması kaçınılmazdır. Olası bir PKK-KDP savaşı-çatışması (ki KDP’nin amacıdır bu) Kürtlere her yönüyle kaybettirse de, düşman saflarında bulunan KDP’nin sonunun olması da gerekir. İkinci aşamada KDP’nin bir daha yaşam bulamayacak şekilde tasfiye edilmesi elzemdir. Çünkü KDP’nin üçüncü ve son aşamaya geçmesi demek tüm Kürdistan’ı, verilen 100 yıllık ve son yarım asırlık kesintisiz mücadeleyi ve Kürtlerin onurunu, haysiyetini, namusunu, ağacını, kurdunu, kuşunu, suyunu ve tüm geleceğini sonsuza kadar düşmanın postallarının altına sererek, kurban etmek demektir! Bu şekilde kendi çirkef varlığını da güvence altına alma amacındadır. Peki bunu kabul edecek tek bir Kürt var mıdır? Şayet varsa aynı ölçüde işbirlikçi-ihanetçidir, Kürt ve Kürdistan düşmanıdır. Zerrece onuru, haysiyeti yoktur. Kendisini Kürt olarak tarif eden her bir birey oturup bunları uzun uzun düşünüp doğru kararı verip harekete geçmelidir. Bu çatışma-savaş riskine karşı yapabilecek ne varsa onu yapmakla yükümlüdür, sorumludur! 

KDP’nin savaş ısrarı aynı zamanda kendi sonu olmalıdır. Kürtlerin ve Kürdistan'ın geleceği için bu şarttır. Bu da Demokratik Kürt Ulusal Birliği’nin ve Demokratik Konfederal Kürdistan'ın yolunun açılması anlamına gelir. Bilinmesi ve unutulmaması gereken önemli nokta, bitmiş ve tükenmiş KDP çeteciliği bu savaşla kendini de güncellemeye çalışmaktadır ve bu taktikler tamamen AKP çetesinin kopyalanmış taktikleridir. Buna asla fırsat verilmemelidir. Özelde Güney Kürdistan halkının genelde dünyada yaşayan tüm Kürdistan haklarının ikinci aşamadaki rolleri, tepkileri ve toplumsal eylemsellikleri KDP’ye müdahale noktasında en önemli ve değerli adımlar olacaktır. Ortak tutum ve birlik ruhu sağlanarak, demokratik toplumsal devrimci çizgiyi daha da genişletip, geliştirerek bu ihaneti, işbirlikçiliği ve çeteciliği kesin olarak ortadan kaldırmak gerekmektedir. Güney Kürdistan'ın uzlaşı ve sağduyu niyetli yapıları ile ilişkiler geliştirilmeli. İkinci aşamada KDP’nin bertaraf edilmesi demek Kürtlerin ve Kürdistan'ın nefes alması, Türk çete devletinin mutlak yenilgisi ve Kürdistan'ın özgürlüğü anlamını taşır. Bu durum Türk çete devletinin de mutlak çöküşünün anahtarıdır. Kendini savaş ile güncelleyen çürümüş ve iflas etmiş çetecilik yerlebir olacaktır. Buda hepimizin özgürlüğü ve dahi insanca yaşam hedefimizin mutlak zaferi demektir. Şimdi görev ve sorumluluk zamanıdır!

ŞOREŞ MUNZUR

(6 Ocak 2021)

YORUM GÖNDER

ZİYARETÇİ YORUMLARI

BENZER KONULAR

EN GÜZEL YOLDAŞLARI ANARKEN

TARİHİ 15 AĞUSTOS ATILIMI ve YARATTIĞI SONUÇLAR

ZAFERE GİDERKEN TOPLUMSAL BİRLİK ANI

MEŞRU SAVUNMA NEDİR?

15 AĞUSTOS ATILIMI KÜRDÜN ÖZGÜR TARİH YAZIMIDIR

ÖNDERLİK GERÇEKLİĞİ

15 AĞUSTOS DESTANI VE KAHRAMAN EGÎT GERÇEKLİĞİ!

ZİLAN BİR FEDAİ GELENEĞİDİR

KDP, TC’NİN SAHADAKİ FAAL KONTRA JİTEMİDİR

ÖNDERLİKSEL PARADİGMANIN ZAFERİ

KÜRT İSYANLARI VE İÇ İHANET

ULUSLARARASI CEZA MAHKEMELERİNDE SAVAŞ SUÇLARI

PKK İRADELEŞEN VİCDANIN HAKİKAT KILAVUZUDUR

BARIŞ GÖRÜŞMELERİ VE TASFİYE SÜRECİ

TALİBAN - AFGANİSTAN

ULUSLARARASI CEZA MAHKEMESİ ROMA STATÜSÜ

ORTADOĞU'DA ÇÖZÜM ARARKEN

VARLIĞIMIZIN TEMİNATI TOPLUMSAL ÖZ SAVUNMA BİLİNCİDİR

ÖNDERLİK PARADİGMASI - ORTADOĞU

BİLGE ÖCALAN BİZLERİ TOPLUMSAL ÖZ SAVUNMAYA ÇAĞIRIYOR

HAKİKAT ARAYIŞI OLAN GENÇLİĞE!

YAŞANAN ŞAHADETLERİ DOĞRU ANLAMLANDIRABİLMEK

HER HAKİKAT ARAYIŞI, HAKSIZLIĞA KARŞI MÜCADELE İLE BAŞLAR

DÜNDEN BUGÜNE AÇLIK GREVLERİ

ZİMANEK

YİĞİTLİK YÜREK İŞİDİR! 

ÖZE YABANCILAŞMA VE İNSANİ DUYARLILIKLAR ÜZERİNE

KÜRT HALKINA KARŞI ULTRA FAŞİZMİN DARBE DİNAMİĞİ DEVREDEDİR

GERASİMOV DOKTRİNİ NEDİR?

OTONOM MÜCADELE-SAVAŞ DÖNEMİ

TÜRKİYE'NİN DİRİ FAŞİZM BELLEĞİ KÜRT HALKINA BİLENİYOR

PKK ÖZGÜRLEŞTİREN BİR ÖZ DİRENİŞ HAKİKATİDİR

DÜŞMAN BİLİNCİ ve DÜŞMANA ÖFKE

ULRİKE MEİNHOF: SİLAHLANMAYAN ÖLÜR, ÖLMEYENLERSE CANLI CANLI CEZAEVLERİNE GÖMÜLÜR

KLASİK SİYASAL AKIMLAR VE DEMOKRATİK TOPLUMCULUK

MAKRO TARİH OLARAK ANNALES F. BRAUDEL VE ABDULLAH ÖCALAN (1. BÖLÜM)

F. BRAUDEL  A. ÖCALAN MEKAN-ZAMAN-SÜRE KAVRAMLARI (2. BÖLÜM)

TEMSİLİ DEMOKRASİ

AFGANİSTAN: KAZANAN KİM KAYBEDEN KİM?

DERSİM'İN TESLİMİYETİ SEÇEN ÇOCUKLARI

DEĞERLER AŞINMASINI ÖZGÜR BİR RUHSAL DİRENİŞ DURDURUR

İMRALI DEMOKRATİK DİRENİŞ ÇİZGİSİ NEYİ İFADE EDİYOR

ŞEHİT CİHAN'I HATIRLAMAK

ISIS started? Turkey attacks Yezidis in Iraq

ÖZEL SAVAŞ TROLLERİNE KARŞI APOCU İDEOLOJİK REFLEKS

ATEŞKES VE ÖCALAN'I SAVUNMAK

TARİHİ TOPLUMSALLIĞIN İSYANI OLARAK HALKLAR ÖNDERİ ÖCALAN

''ADIM ABDULLAH''

AVRASYACI KLİĞİN PKK DÜŞMANLIĞINI DOĞRU KAVRAMAK

ULUS-DEVLETCİLİK VE TOPLUMCULUK

KANLI TOPRAKLARDA BARIŞI YEŞERTEN BİLGE

MİLLİYETÇİLİKTEN DEMOKRATİK ULUSÇULUĞA

DEMOKRATİK SİYASET: TARİHSEL KÖKEN -2-

DEMOKRATİK SİYASET: TARİHSEL KÖKEN -1-

PKK'NİN TASFİYESİ KONSEPTİ - ORTADOĞU

KİTLESELLEŞEN BİR ANTİFAŞİST SOKAK MÜCADELESİ SÜRECİ KARŞILAR

YEREL DEMOKRATİK YÖNETİMLER

DEVLETSİZ YAŞAMAK MÜMKÜN MÜ?

İKTİDAR VE GÜÇ

BİREY TOPLUM ÇELİŞKİSİ VE SÖMÜRGE KİŞİLİK GERÇEKLĞİ (1.BÖLÜM)

BİREY TOPLUM ÇELİŞKİSİ VE SÖMÜRGE KİŞİLİK GERÇEKLİĞİ (2.BÖLÜM)

KUANTUM FİZİĞİNİN SİYASET BİLİMİNE UYARLANMASI (GİRİŞ)

ÖZGÜR YURTTAŞ HAREKETİNİN TEMEL ÖZELLİKLERİ

KÜRTLER VE İHANET

AFGANİSTAN ÜZERİNE

BiREY TOPLUM ÇELİŞKİSİ  VE SÖMÜRGE KİŞİ  GERÇEKLİĞİ (3.BÖLÜM)

“TC JİTEMİ KDP’NİN KÜRDİSTAN DEVRİMİNİ GASP ETME PLANI”

GERÇEK AŞK NEDİR 

KUANTUM FİZİĞİNİN SİYASET BİLİMİNE UYARLANMASI (1.BÖLÜM)

MANKURTLAŞAN TÜRK SİYASETİNİN ÇÖKÜŞÜ

KOMÜNALİTE ÜZERİNE

TÜRKİYE'DE ULUS-DEVLET VE DEMOKRATİK ULUSLAŞMA SÜRECİ -1-

KUANTUM FİZİĞİNİN SİYASET BİLİMİNE UYARLANMASI 2.BÖLÜM

TÜRKİYE'DE ULUS-DEVLET VE DEMOKRATİK ULUSLAŞMA SÜRECİ -2-

KUANTUM FİZİĞİNİN SİYASET BİLİMİNE UYARLANMASI (3.BÖLÜM)

KUANTUM FİZİĞİNİN SİYASET BİLİMİNE UYARLANMASI (4.BÖLÜM)

TÜRKİYE'DE ULUS-DEVLET VE DEMOKRATİK ULUSLAŞMA SÜRECİ -3-

BAYRAK VE ÇOCUK

KUANTUM FİZİĞİNİN SİYASET BİLİMİNE UYARLANMASI (SONUÇ )

HERKESİN BİLDİĞİ 'SIR' DEĞİLDİR! 

MODERNİTENİN  BİTMEYEN PROJESİ: TALİBAN

PKK’NİN GÖRKEMLİ DEVRİM ÇAĞINDA DİRENİŞLE NEWROZLAŞMAK

DEHAKLAŞAN İLKEL MİLLİYEÇİLİK EN TEHLİKELİ İDEOLOJİDİR

ERBİL SEMALARINDA KAMİKAZE DRONE OYUNLARI

TOPLUMSAL YOZLAŞMANIN PANZEHİRİ GENÇLİK ÖNCÜLÜKLÜ DİRENİŞ ve ÖZ SAVUNMADIR! 

ÇALIŞMALARIMIZDA YANLIŞ SİYASALLAŞMALAR

MEŞRULUĞUN KAYNAĞI: AHLAKİ VE POLİTİK TOPLUM

KAPİTALİZM DÜNYANIN SONUDUR

DEMOKRATİK MODERNİTE EKSENİNDE İDEOLOJİK YERELLEŞME (1)

AHLAKİ VE POLİTİK GÖREVLER

İMRALIDA GUANTANAMO ÖZEL NATO HUKUK REJİMİ UYGULANIYOR

SANATÇI HİSSİ SAVAŞÇI HİSSİ

DEMOKRATİK MODERNİTE EKSENİNDE İDEOLOJİK YERELLEŞME (2)

IRAK SEÇİMLERİ ÜZERİNDE TÜRKİYE GÖLGESİ VE GÜNEY PARADOKSU

MUHTEŞEM YALNIZLIK VE BİZ !

AHLAKİ VE POLİTİK TOPLUM BOYUTU (DEMOKRATİK TOPLUM)

DEMOKRATİK MODERNİTE EKSENİNDE İDEOLOJİK YERELLEŞME (3)

DEVRİMCİ KÜLTÜR ve AHLAK (1. BÖLÜM)

DEVRİMCİ KÜLTÜR ve AHLAK 2.BÖLÜM

HEVAL ŞÜKRÜ'YÜ  UĞURLARKEN

''SOSYALİZMİN KÜRESEL YÜKSELİŞİNDE PKK'NİN ÖNCÜLÜK ROLÜ''

SÖMÜRGE ÜRETİM TARZINDAKİ SINIF ÇELİŞKİSİNİN ANALİZİ 1.BÖLÜM

ANLAM YÜKLÜ ZAMANLARDA 'ÖZGÜR İNSAN'LA DİYALOGLAR

TARİHTEN GÜNÜMÜZE KADININ ÖZ SAVUNMASI 13.BÖLÜM

DEVRİMCİ KÜLTÜR ve AHLAK 3.BÖLÜM

SÖMÜRGE ÜRETİM TARZINDAKİ SINIF ÇELİŞKİSİNİN ANALİZİ 2.BÖLÜM

DEVRİMCİ KÜLTÜR ve AHLAK 4.BÖLÜM

GÜNEŞ ÜLKESİNDE DİRİLİŞİ ÖNDER APO VE ŞEHİTLER GERÇEKLEŞTİRDİ

PSİKOLOJİK SAVAŞ ÜZERİNE

DEVRİMCİ KÜLTÜR ve AHLAK 5.BÖLÜM

“Dijital medya tasfiyeciliğinin zehirleme virüsü”

ÖNDERLİKTE YAŞAM, BİRDEVRİMCİ MÜCADELEDİR

DEVRİMCİ KÜLTÜR ve AHLAK (6.BÖLÜM)

PARASTİNA REWA U PARASTİNA CEWHERİ

DEVRİMCİ KÜLTÜR ve AHLAK (7. BÖLÜM)

KCK'DEN ULUSLARARASI TOPLUMA 'KİMYASAL SİLAH' MEKTUBU

HDP YÜZDE 15 AMA FAŞİZM VAR KİMYASAL SİLAHLAR VAR

DEVRİMCİ KÜLTÜR ve AHLAK 8.BÖLÜM

İSYAN FAŞİZME KARŞI BİR SİVİL ANGAJMAN HAKKIDIR

DEVRİMCİ KÜLTÜR ve AHLAK (9.BÖLÜM)

DEVRİMCİ KÜLTÜR ve AHLAK (10.BÖLÜM)

AN SERKEFTİN AN SERKEFTİN PKK

DEVRİMCİ KÜLTÜR ve AHLAK 11.BÖLÜM (SON)

KATİLLERDEN HESAP SORMA ZAMANI

İLK SÖZ

3.DÜNYA SAVAŞINDAN ÇIKIŞI SAĞLATACAK TEK GÜÇ DEMOKRATİK HALK DEVRİMİDİR

FAŞİZM TOPLUMU ŞİDDETLE YÖNETMEK İSTER

DÖNEMİN GÖREVİ DEVRİMCİ HALK SAVAŞIDIR

DEVRİMCİ HALK SAVAŞI VE DEMOKRATİK SİYASET

DİRİLİŞTEN KURTULUŞA ÖZGÜRLÜK AŞKI EN TEMEL GÖREVİMİZ

“SEÇİMLERE ENDEKSLENMİŞ ÇÖZÜM BEKLENTİLERİ ÜZERİNE”

ZİHNİYET DEVRİMİ HAKİKAT DİYALOGLARINDA SAKLI

İHANETİN BEDELİ, YOK OLUŞA DOĞRU!

ÖZEL SAVAŞ; BİLİNÇLENEREK, ÖRGÜTLENEREK, DAYANIŞMA İÇERİSİNE GİREREK YENİLGİYE UĞRATILABİLİR

TÜRK DEVLETİNİN PSİKOLOJİK SAVAŞ YÖNTEMLERİ

ÜÇÜNCÜ ÖNDERLİKSEL DOĞUŞ

KÜRTLER DEMOKRATİŞLEŞMENİN ÖNCÜSÜDÜR

DEVRİMCİ EN USTA SANATKÂRDIR

9 EKİM KOMPLOSU 24’ÜNCÜ YILINA GİRERKEN

ÖZGÜRLÜKTEN KORKMAK ESARET GETİRİR

DEVRİMCİ AHLAKİ HÜMANİZMANIN SİYASİ TEMSİLİ

YURTSEVER HALKIMIZA VE DEMOKRATİK KAMUOYUNA!

YURTSEVER KÜRDİSTAN HALKINA VE TÜM KAMUOYUNA

DİJİTAL MEDYADA GÜNDEM ÖNDER ÖCALAN REFERANDUMU

ACIMIZ, BİLİNCE DÖNÜŞEN EYLEMDİR

ÜÇÜNCÜ YOLU ÖRGÜTLÜ VE EYLEMLİ KILMAK

ÖNDERLİĞİMİZİN ÖZGÜRLÜĞÜ YEGANE AMAÇ VE HEDEFİMİZDİR

“DEĞERSİZLİK” AYMAZLIĞI

EMEK VE YAŞAM BAĞLARI

ÖNDERLİK ÇİZGİSİNİN BAŞARISI VE HDP

ÖNDERLİK GERÇEĞİ BÜYÜK BİR EMEK YOĞUNLAŞMASIDIR (1.BÖLÜM)

XELİFAN ŞEHİTLERİ ONURUMUZDUR

MİLİTAN DİLSİZ KONUŞANDIR

ÖNDER APO, BİR HALKIN VAROLMA TARİHİ

ÖNDERLİK GERÇEĞİ BÜYÜK BİR EMEK YOĞUNLAŞMASIDIR (2.BÖLÜM-SON)

ŞİMDİ PKK ZAMANI!

PLATFORM MEVZİDİR,TERK ETMEK SUÇTUR!

ORTADOĞU'DA SUNNİ SEÇİM BLOKLARI İNŞASI

AHLAK FELSEFESİ Mİ VİCDAN FELSEFESİ Mİ?

FAŞİST SALDIRILAR KARŞISINDA NE YAPMALIYIZ?

DEVRİMCİ HALK SAVAŞINI BÜYÜTEREK ‘ÖZGÜRLÜK ZAMANI’ HAMLESİNİ ZAFERLE TAÇLANDIRACAĞIZ

“HAKİKAT AŞKTIR AŞK ÖZGÜR YAŞAMDIR”  “Önder APO”

HAKİKAT PENCERESİNDEN KADRO

SİSTEM KARŞITI HAREKETLER

BİLİM İLE İKTİDARIN BİRLEŞTİĞİ SAHA: DEMOGRAFYA (1.BÖLÜM)

KADIN’I ARAMAK VE HAKİKATİN UMUDUNA ERİŞMEK

AİLE SORUNU VE AİLENİN DEMOKRATİKLEŞMESİNİN ÖNEMİ

ANLAMIN HAKİKAT BİLGELİĞİ

BİLİM İLE İKTİDARIN BİRLEŞTİĞİ SAHA  DEMOGRAFYA (2.BÖLÜM)

HAKİKAT PENCERESİNDEN KADRO (2.BÖLÜM)

KENDİ TOPLUMSALLIĞINI BİZZAT YARATMAYA GİRİŞEN ÖNDER APO

ÖZGÜRLÜK ZAMANI HAMLEMİZİ,ÇÖKERTME PLANI'NI ÇÖKERTMİŞTİR

TÜRK DEVLETİNE KİMYASAL SİLAH KULLANMA AYRICALIĞI

PKK VE ÖNDERLİĞİNE KURULAN NATO GLADİOSU KOMPLOSUNUN ŞİFRESİ: OLOF PALME SUİKASTI

HAKİKAT PENCERESİNDEN KADRO (3.BÖLÜM)

ARTIK SAVAŞIN KARAKTERİ DEĞİŞTİ!

KÜRDÜN TARİHİ ACILARININ DERMANIDIR PKK

HALEPÇE'DEN WERXELÊ'YE KÜRTLERİN KİMYASALLA MÜCADELESİ

RADİKAL DEMOKRASİYİ KÜRTLERDEN ÖĞRENECEĞİZ

SOYKIRIMA KARŞI YENİLMEYEN STRATEJİ

ULUSLARARASI KOMPLO VE DEM DEMA AZADİYÊ HAMLESİ

40 YILLIK MÜCADELE TARİHİNİN ZİRVESİ: ROJAVA KADIN DEVRİMİ

PKK SÖMÜRGECİLERİN BÖLDÜĞÜ KÜRDİSTAN SINIRLARINI BİRLEŞTİRİYOR

KAYALARDA KÖK SALMAKTIR GERİLLACILIK (1.BÖLÜM)

KİMYASAL SİLAHLARIN YASAKLANMASI ÖRGÜTÜ NEDEN SESSİZ?

ÖNDERLİK GERÇEĞİ VE PKK DENEYİMİ

KAYALARDA KÖK SALMAKTIR GERİLLACILIK (2.BÖLÜM)

APOCU MİLİTAN KİŞİLİK (9.BÖLÜM)

KİMYASAL SALDIRILAR İÇİN YERİNDE İNCELEME YAPILSIN

ŞEHİT MEHMET TUNÇ

ZEHİRLİ GAZLAR VE KİMYASAL SİLAHLARIN KULLANIMI VE YASAKLANMASINA DAİR DERLEME 

109 AYDINDAN BM’YE KİMYASAL SİLAH KULLANIMI İÇİN SORUŞTURMA ÇAĞRISI

1923’TEN BERİ SÜREN HAKSIZLIĞA SON VERİN!

APOCU MİLİTAN KİŞİLİK (10.BÖLÜM)

PKK'NİN KURULUŞUNUN ANISINA (1.BÖLÜM)

KOMÜNAL KADIN EKONOMİ DERLEMELERİ – 1

İSYANSIZ YAŞAM KÖLE İNSANI YARATIR