DÜŞÜNCE KOMÜNÜ
DÜŞÜNCE KOMÜNÜ
0 Yorum
11-08-2021

DEVRİMCİ YOLDAŞLIĞIN İÇTEN SEVGİSİYLE MERHABA

 

Dijital medya platformunda komünal dayanışma bilincinin ve kültürünün oluşmasında önemli bir misyonu önüne koyan Düşünce Komünü 2'inci yılına girerken; tüm yoldaşları emek, dayanışma ve demokratik komünal ruhla bir kere daha yürekten selamlıyoruz!

 

Bileşenimiz; algı, varsayım, şüphe, yargılama ve çıkarsama eylemlerinin sonucunda açığa çıkan düşüncenin, komünleşmiş hali sosyal-dijital medya üzerinde, "Düşünce Komünü" adı altında demokratik konfederal bir örgütlülük yaratmayı esas alıyor. Bizler; Önderlik Paradigmasını ve konfederal örgütlenme sistemini esas alarak yola çıktığımız Komün bileşenlerimizle “Yaşamda iddası büyük olanın çabasıda büyük olmalıdır” şiyarını kendimize ilke edindik. Bu idda ile “Düşünce Komünü” her türlü paradigma dışı anlayışa karşı ideolojik mücadele refleksleriyle, dervişane bir çabayla yoluna kararlı adımlarla devam etmeyi esas alıyor!

 

Geçmişte, günümüzde tüm tarih dilimleri içinde vuku bulan toplumsal ve politik olayları olağanca titizlikle kaleme alıp, derleyip geniş kitlelere ulaştırmayı görev biliyoruz. Düşünce Komünü diyalektik imgelerle dolu bu serüvenine, bütünlüklü tarihsel ve felsefi bir tarzda, bir nebze de olsa bize öğreteceği daha çok şeyin olduğunu gösterecektir. Direniş ve inşanın dilini kendimize rehber edineceğiz. Bu yolda ödenen emsalsiz bedellerin yarattığı değerlere sadık kalmayı bileceğiz. Yürüdüğümüz bu yolda “Sözden önce eylem vardı” hatırlatmasını bir an bile unutmayacağız! 

 

Başlarken; PKK'ye dayatılan tasfiyecilik ve tasfiyeciliğin tasfiyesi kitabında Halklar Önderi Sayın Öcalan'ın "Teslimiyetle direniş arasında bir orta yol yoktu ve olamazdı" tarihi uyarısı hep yolumuzu aydınlatacaktır. "Devrimle karşı-devrim nasıl birbirleriyle keskin bir uzlaşmazlık içindeyse, teslimiyetle direniş de birbirleriyle keskin bir uzlaşmazlık içinde olacaklardı. Birbirlerine karşı acımasız olacaklar ve birbirlerine hoşgörü göstermeyeceklerdi.”

 

Düşünce Komünü ilkesel olarak Önderlik Paradigmasını kendisine rehber edinerek derinlikli, kapsamlı, farkındalık yaratacak yetkin bir dijital medya platformu olma yolunda mütevazi bir misyona soyunuyor! Bu temelde “Düşünce Komünü” internet sitesinin açılışınıda Kürt halkının diriliş ve direniş bayramı olan tarihi 15 Ağustos atılımının yıl dönümünde hayata geçirmenin heyecan ve coşkusunu yaşıyor!

 

“Özgür düşünce, komünal bakış” sloganıyla Düşünce Komünü Web sitemizi açarken, gücümüzü Önderlik paradigmasının yarattığı devrimci demokratik kültürden ve siz değerli yoldaşlarımızın dayanışmasından alacağız!

 

DÜŞÜNCE KOMÜNÜ SİTESİ YAYIN KURULU

YORUM GÖNDER

ZİYARETÇİ YORUMLARI

BENZER KONULAR

DÜŞÜNCE KOMÜNÜ

KOMÎNA RAMANÊ